Видавництво

   fasad.gif

«Либідь» - одне з найстаріших видавництв України. Близько 180 років  наполегливої творчої праці на книжковій ниві - це свідчення відданого служіння вітчизняній освіті й науці, утвердження та розвитку найкращих традицій університетського книговидання.

Детальніше...

Муза Роксоланська: Українська література ХVI – XVIII століть

Шевчук Валерій

ціна 100,00 Грн.
93-muza-roksol-1
Анотація:

Праця Валерія Шевчука “Муза Роксоланська” – це авторська історія давньої української літератури, створена письменником і перекладачем пам’яток старого письменства сучасною мовою.

У книзі першій, що охоплює період ХVI – першої половини  XVII ст. і оглядає літературу України у складі Річі Посполитої, простежується процес проникнення на наші терени ренесансових  літературних форм, а разом із тим творення ранніх барокових  при поєднанні поетики  Середньовіччя та Ренесансу. Враховано досвід вивчення літератури цього періоду, а також новітні відкриття імен і творів.

Друга книга оригінального дослідження фактично є історією літератури Козацької держави й охоплює другу половину XVII ст., яку автор розглядає як період розвиненого бароко, і XVIII ст. – період пізнього бароко. Аналізуючи цей напрочуд своєрідний відтинок історії  української літератури, автор вписує твори в життя, проблеми і складнощі становлення Козацької держави. Читач  переконається, що література тієї доби аж зовсім не була схоластичною, твореною у відриві від життя, а навпаки, найчастіше з ним пов’язана. Досі так широко і в такому розрізі література вказаної доби не розглядалася.

Для викладачів, студентів-філологів, учителів та широкого читацького загалу.

            

Бібліографія:
кн.1 – 400 с.; іл., кн.2 – 728 с.; іл.,, оправа розмір 29,0х20,5 см